+420 799 553 446
info@vrcentrum.cz
Hradební 22, České Budějovice
Logo VR Centrum Ceske Budejovice
Rezervace Košík

Často kladené otázky aneb co je ta virtuální realita (VR)?

Virtuální realita je technologie, která uživateli umožní unikátní zážitek. Jako uživatel se totiž ocitáte v nekonečném světě nových možností, ve kterém můžete interagovat s ostatními uživateli virtuální reality. Na vlastní kůži zažijete nový svět dechberoucích iluzí skutečného světa, ve kterém je ale na rozdíl od toho našeho možné absolutně vše. Přijď si k nám vyzkoušet výcvik boje, návštěvu vyprodané arény, pilotování, závodění, soutěžení, zúčastni se obrovské párty, staň se lékařem, buňkou v těle nebo profesionálním lyžařem. Tady se prostě meze nekladou. Jak jednou řekl Albert Einstein: ,,Realita je pouze iluze, i když velmi vytrvalá.’’
Co je tedy skutečné a co zdánlivě nemožné? Doraz k nám a vyber si sám !

Jsem úplný začátečník, je VR určena i pro mě?

Určitě ANO! Virtuální realita je určena pro všechny. Jedná se o nejmodernější technologii a ponořit se do VR je velmi intuitivní. Navíc všechno vám na začátku ukážeme a předvedeme, takže nemusíte mít strach, i když třeba nejste technicky nadaní.

Je VR jen na hry?

>VR není jen o hraní her. Přestože jsou hry asi tou největší předností této technologie, je to také nástroj, jak se podívat na zajímavá místa nebo zažít nevšední zážitky.

Proč chodit do herny, když si mohu VR pořídit domů?

V tomto případě nejlépe sedí heslo: „Nekupujte zajíce v pytli“. Každopádně budeme velice rádi, pokud si zařízení u nás vyzkoušíte a rozhodnete se následně pořídit si vlastní systém VR. Jeden z našich cílů je především šíření této úžasné technologie, a tím i její podpora.

Co je HTC VIVE? - Hlavní set

Jedná se o technicky nejvyspělejší systém pro virtuální realitu, který pomocí dvou skvělých displejů umí přesně zachytit pohyb uživatele v prostoru. Dva Lighthouse majáky vysílají laserové paprsky do vyznačeného prostoru, které zachytávají senzory v brýlích a ovladačích sloužících k simulaci pohybu rukou.

Co je Oculus 2? - Comfort set

Velice kompaktní zařízení, které nevyžaduje počítač ani senzory. Nabízí vysoké rozlišení, krásný obraz a fajnové ovladače. Brýle lze také ovládat i zcela bez ovladačů pomocí rukou. Je to úžasné zařízení vytvořené firmou Meta neboli Facebook.

Jak rezervovat?

Je to velmi podobné, jako když si kupujete lístek do kina. Všechny rezervace probíhají přes náš rezervační systém a postup je následující:

  • 1. Rezervace: Vyberte si zařízení, počet hodin a termín
  • 2. Platba: Online platba pomocí kreditní karty nebo online bankovním převodem
  • 3. Přijít a hrát!

Jak probíhá platba?

Platba je možná pouze online v rámci procesu rezervace. Platba probíhá přes platební bránu Comgate, která nabízí široké možnosti plateb. K dispozici je platba kartou (Visa, Master Card, Maestro ), bankovním převodem nebo pomocí online platebních tlačítek.

Je možné provést rezervaci a platbu na místě?

Ano. V naší herně máte možnost zaplatit hotově nebo platební kartou přes terminál.

Kolik to stojí?

Ceny máme velice skvělé! Informace o cenách naleznete na stránce  www.vrcentrum.cz/rezervace , kde si můžete rovnou zarezervovat termín.

Mohu rezervovat více hodin najednou?

Určitě ano. Na Oculusy až 2 hodiny, případně nevyužití termínu jiných, lze po 2 hodinách brýle vyměnit za jiné. U HTC vive (Comfort set) lze hodin neomezeně, tedy dle otvírací doby ;)

Jak brzy přijít před rezervovaným časem?

Ideálně 5 minut předem. Před začátkem také budete seznámeni se základy, jak používat VR.

Mám rezervováno, ale nemohu přijít, co mám dělat?

Rezervaci je možné zrušit bez udání důvodu na na emailové adrese rezervace@vrcentrum.cz.

Pro zrušení rezervace platí následující pravidla:

  • Zrušení rezervace více jak 48h před termínem – 100% z ceny dostanete zpět
  • Zrušení rezervace méně jak 48h před termínem – v tomto případě již bohužel není možné žádat vrácení částky rezervace zpět

Je možné zamluvit celou hernu?

Samozřejmě ano, v tomto případě nás kontaktujte na emailové adrese rezervace@vrcentrum.cz pro domluvení individuálních podmínek.

Mám brýle. Nebude mě to omezovat?

Nikoliv. Pokud máte brýle na dálku, tak je můžete odložit, protože je nebudete potřebovat. Pro brýle na blízko je HTC VIVE přizpůsobeno tak, že vám nebudou vadit a nepřijdete o zážitek z VR. Obsluha rovněž může připravit nástavec i pro Oculus brýle.

Jaké oblečení zvolit do VR?

Vzhledem k tomu, že jde o pohybový zážitek, doporučujeme volné nebo sportovní oblečení, ale je to samozřejmě na vás. A ideálně neklouzavé boty.

Je nějaké výškové omezení uživatele?

Není. Nicméně hráči pod 110 cm nemusí mít plnohodnotný zážitek ze hry. Helma a ovladače mohou být pro hráče pod touto hranicí příliš velké.

Je nějaké věkové omezení pro VR?

Není. Doporučený minimální věk je 8 let. Osoby mladší 15 let musejí mít doprovod zodpovědné dospělé osoby (18+) nebo zákonného zástupce.

Co s osobními věcmi během času ve VR?

Nemusíte se bát, obsluha recepce dohlédne na vaše věci a schová na recepci.

Nenarazím do zdi během hraní ve VR?

Všechny brýle jsou nastaveny tak, že když se přiblížíte k okraji vymezeného prostoru, objeví se virtuální síť a vy tak poznáte, že jste blízko u zdi.

Kolik lidí může hrát najednou?

Jsou 3 jednotky, tedy 6 brýlí na Oculusu (Comfort set), 2 brýle na HTC VIVE (Hlavní set) a 1 brýle s volantem (Racing box), kde se lze střídat až ve 4 hráčích.

Mohu hrát s někým ve vedlejší jednotce?

Záleží na typu dané hry. Pokud hra nabízí možnost hry více hráčů, tak to možné je. Zda hra tuto možnost nabízí, se dozvíte na její kartě v sekci nabízených her.

Jaké hry je možné hrát?

Pečlivě pro vás vybíráme ty nejzajímavější tituly a jejich seznam naleznete zde

Mohu si v průběhu libovolně měnit hry?

Ano. Přes herní menu daného zařízení.

Copyright ©  Green Family s.r.o.
Vyjímečná zábava na jihu Čech ! Virtuální herna a studio - VR Centrum Čb
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram